Vydejte se do Pevnosti Exit!

Úniková hra v Šumperku

Vydejte se do Pevnosti Exit!

18.5.2018 Nezařazené 0

 

Únikové místnosti neboli Exit rooms patří k fénomenům dnešní doby. K městům jako je například Praha, Olomouc nebo Velké Losiny se už brzy přidá i Šumperk. A to díky Spolku Jokes&Games, který v Šumperku jednu z únikových místností právě otevírá.

„Nebude to však tak uplně klasická únikovka. Pevnost Exit, která se již brzy otevře ve Spolkovém domě na náměstí Míru, nabídne všem zájemcům únikovou hru zakomponovanou do samotné historie Šumperka,“ prozrazuje Jakub Gloza, hlavní organizátor.

Celá pevnost se tak ponese v duchu morové epidemie, která Šumperk zasáhla v 18. století. Morový sloup, který stojí přímo na náměstí Míru, tak bude pouhým začátkem celého příběhu, který návštěvníci prožijí.

Principem hry bude během 60 minut rozluštit několik šifer pomocí indicií, které povedou k otevření uzamčených dveří tajné laboratoře. Neboť právě tam se nachází tajná látka, která může celou nákazu zastavit.

Soutěžit můžou týmy ve složení 2-5 lidí, cena za celý tým je 500 Kč, což je nejlevnější varianta v ČR. „Na kvalitě se to však nepromítne, pevnost je vybavena moderním zvukovým i světelným vybavením, které dopřejí ten pravý zážitek,“ slibuje Jakub.

O zastavení nákazy a zároveň o úniku z pevnosti Exit se můžou návštěvníci pokusit každý víkend a to vždy v 10.00, 13.00 a 15.00 hodin. Rezervace je možná pouze na webu pevnost. jokesgames.cz a to nejpozději 3 dny předem.